Azt már tudjuk, miért buknak el nemzetek, de mitől sikeresek?
A közgazdasági Nobel-díj és a nyugati felsőbbrendűség esete Délkelet-Ázsiával.
A hétvégén Rotterdamban rendezik meg a rövid pályás gyorskorcsolyázók világbajnokságát.
Nyitókép: Getty Images/CHINASPORTS
***
Emlékezetes, hogy 2018-ban Phjongcshangban a téli olimpiák történetének első aranyérmét nyerte Magyarország a rövid pályás gyorskorcsolya 5000 méteres férfi váltóversenyén, köszönhetően Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor kiemelkedő teljesítményének. A 2022-es pekingi téli olimpián Liu Shaoang 500 méteren aranyérmet, 1000 méteren bronzérmet szerzett, és a vegyes váltó csapatunk is harmadik helyen végzett (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, John-Henry Krueger). Az év végén a Liu testvérek, akiknek édesapjuk kínai, úgy határoztak, hogy Kína színeiben folytatják pályafutásukat.
A 2023-as világbajnokságon még nem kaptak lehetőséget arra, hogy részt vegyenek. Ezen a versenyen a kínai férfiváltó aranyérmet, a vegyes váltó ezüstérmet szerzett – olvasható a Magyar Nemzeten.
Nyilvánvaló volt, hogy a Liu testvéreknek Kínában komoly küzdelemre kell számítaniuk a válogatottba való bekerülésért, de mindketten sikeresen megoldották ezt a feladatot, így mindketten szerepelnek a hétvégi rotterdami vb indulói listáján.
A 25 éves Liu Shaoang hatszoros, a 28 éves Liu Shaolin Sándor kétszeres vb-aranyérmes, most először lehetnek világbajnokok kínai színekben.